Individuali veikla pagal pažymą: kas tai?

Individuali veikla yra lengviausias ir šiais laikais ypač sparčiai populiarėjantis būdas dirbti savarankiškai bei nepriklausomai. Dirbti individualiai – tai reguliariai vykdyti tam tikrą veiklą, siekiant pelno (pavyzdžiui, rašyti ir parduoti įvairius tekstus, kurti internetinius puslapius užsakovams ar prekiauti rankų darbo papuošalais). Šitaip uždarbiauti gali kiekvienas fizinis asmuo, nesteigdamas įmonės ir nesusidurdamas su įvairiais teisiniais rebusais. Tam yra du būdai: individuali veikla pagal pažymą arba verslo liudijimas.

Esminis skirtumas tarp šių dviejų variantų yra toks: įsigijus verslo liudijimą reikalinga iš karto sumokėti fiksuoto dydžio pajamų mokestį, o verstis galima tik griežtai nustatytomis veiklos rūšimis (baigtinį jų sąrašą rasite čia). Dirbantiems pagal verslo liudijimą asmenims yra taikoma ir nemažai apribojimų. Pirmiausia, negalima teikti paslaugų juridiniam asmeniui, jei veiklos sutampa. Antra, paslaugų juridiniams asmenims per kalendorinius metus galima suteikti už ne didesnę kaip 4500 eurų sumą. Taip pat svarbu, kad individualios veiklos pagal verslo liudijimą negali vykdyti PVM mokėtojai. Verslo liudijimas trumpiausiai išduodamas vienai dienai, ilgiausiai – vieneriems kalendoriniams metams.

Individuali veikla pagal pažymą yra kur kas lankstesnė, nes apima daugybę pačių įvairiausių veiklos rūšių (visą sąrašą rasite čia, kitu atveju skambinkite į Statistikos departamentą numeriu 8 5 236 4716 ir, nupasakoję planuojamos vykdyti veiklos pobūdį, atsakymą gausite iš karto). Pasirinkus šį būdą pajamų mokestį privaloma sumokėti nuo faktiškai gautų pajamų, pasibaigus metams (daugiau apie individualios veiklos mokesčių sistemą skaitykite čia). Priešingai nei verslo liudijimo įsigijimo atveju, vykdyti individualią veiklą pagal pažymą galima jau tą pačią dieną, kai teisingai užpildote ir pateikiate prašymą ją pradėti. Tai – ypač patogu. Maža to, kartą gautos pažymos nereikia nuolat pratęsinėti.

Individuali veikla pagal pazyma ar verslo liudijimas

Individuali veikla pagal pažymą – tai kiekvienam prieinamas būdas dirbti individualiai. Tačiau net ir šiuo atveju daugelis savarankiškai dirbančių asmenų susiduria su buhalteriniais iššūkiais ir privalomu „popierizmu“. Išvengti mokesčių painiavos, sekti biudžetą, pildyti deklaracijas ir sutaupyti laiko, dirbant savarankiškai, padės „CFlow“. Sužinokite, kaip!

Jau turite individualios veiklos pažymą?
Užsisakykite „CFlow“ dabar ir 50 dienų buhalterinės apskaitos sistema
naudokitės nemokamai.
Išmėginkite dabar!
App