Individualios veiklos pažyma internetu: kaip pateikti prašymą?

Instrukcija individualios veiklos pažymai gauti parengta pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos
puslapio vmi.lt informaciją.
Individualios veiklos pažyma – tai dokumentas, kuris patvirtina, kad asmuo yra įregistravęs vykdomą veiklą Valstybinėje mokesčių inspekcijoje (VMI) ir gali ja verstis.

Gauti reikiamą pažymą yra visiškai paprasta ir užtrunka vos kelias minutes, o geriausia yra tai, kad imtis individualios veiklos galima jau nuo teisingai užpildyto prašymo pateikimo dienos (tam tikros išimtys numatytos tik teisininkų veiklai). Be to, individualios veiklos pažymėjimas išduodamas neterminuotam laikui, taigi nereikia jo nuolat pratęsti.

Ko gero, svarbiausias momentas, teikiant prašymą, yra individualios veiklos rūšies kodo pasirinkimas – turite žinoti, koks kodas priskiriamas Jūsų individualiai veiklai. Jį privalote pasirinkti iš Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus. Tačiau jei abejojate arba norite sutaupyti laiko, susisiekite su Statistikos departamentu. Skambinkite telefonu (8 5) 236 4716, atsiliepusiam konsultantui nupasakokite savo būsimos individualios veiklos pobūdį, ir tinkamą kodą Jums pasakys iš karto.

Gauti reikiamą dokumentą Jūs galite ir nuvykę į savo gyvenamosios vietos VMI, tačiau individualios veiklos pažymos registravimas internetu, žinoma, yra kur kas paprastesnis ir mažiau laiko užtrunkantis būdas. Žemiau matote instrukcijas, kaip pažymėjimą gauti jau netrukus. Atlikite šiuos kelis paprastus veiksmus ir individualios veiklos pažyma – jau beveik Jūsų rankoje!

 

Apsilankykite
puslapyje vmi.lt

Įėję į puslapį, pasirinkite viršuje esančią skiltį
„Mano VMI“ ir prisijunkite, naudodami elektroninę bankininkystę arba parašą.

Prisijungus prie
„Mano VMI“

Pasirinkite skiltį „Dokumentai ir pranešimai“,
tuomet „Dokumentai”. Atsidariusiame lange
spauskite „Užsakyti paslaugą”.

Paslaugos
pasirinkimas

Pasirodžiusiame lange ir vėliau išsiskleidusioje
eilutėje pasirinkite paslaugą „Mokesčių mokėtojo registrinių duomenų tvarkymas/ individualios veiklos registravimas”.

Prašymo formavimas, duomenų pildymas

Užpildykite reikiamus duomenis, pateikite prašymą ir laukite patvirtintos individualios veiklos pažymos
(jos išdavimas trunka ne ilgiau nei savaitę).
Individualios veiklos pazymejimas internetu
Nepamirškite: jeigu pasikeitė arba buvo papildyti gyventojo duomenys (faktinės gyvenamosios vietos adresas, vykdomos veiklos pobūdis, pagrindinės arba kitų veiklos rūšių kodai, individualios veiklos vykdymo vieta, elektroniniai rekvizitai, apskaitą tvarkančio arba atstovaujančio asmens informacija), mokesčių mokėtojas per 5 darbo dienas nuo pasikeitimų turi informuoti apie tai VMI (daugiau apie individualios veiklos registravimą arba nutraukimą sužinosite čia).


Jei kilo neaiškumų, susisiekite
Mokesčių informacijos centro telefonu 1882
Jau turite individualios veiklos pažymą?
Užsisakykite „CFlow“ dabar ir 50 dienų buhalterinės apskaitos sistema
naudokitės nemokamai.
Išmėginkite dabar!
App